Čerpadlá pre priemysel a chémiu

IWAKI produkty nájdeme v rôznych výrobných sférach a procesoch skoro vo všetkých priemyselných oblastiach. Ich spoľahlivosť dokázali nespočetné skúšky a užívateľské dôkazy a preferencie.

Naša produkcia odstredivých čerpadiel s magnetickým pohonom obsahuje viac ako 10 rôznych konštrukcií a 100 rôznych modelov. Od kompaktných konštrukcií pre rôzne technologické celky až po komplexné priemyslové procesy. Väčšina IWAKI odstredivých čerpadiel je vybavená „Iwaki mechanickou ochranou“ proti behu na sucho.

Iwaki_pomp2Dávkovacie čerpadlá sú spôsobilé pre mnoho druhov chemických látok. Tieto čerpadlá sa vyznačujú veľkou spoľahlivosťou, odolnosťou, dlhou životnosťou a sú absolútne nenáročné na údržbu. Na vývoji existujúcich i ďalších typov Iwaki sa neustále pracuje a vyvíjajú sa nové modely. Cieľom snaženia sa je vždy prijateľná cena, výkon, kvalita, jednoduchosť obsluhy a flexibilita.

Zubové čerpadá pracujú bezpulzačne a majú široké možnosti uplatnenia. Taktiež u týchto konštrukčných typov čerpadiel ponúkame širokú škálu od kompaktných až po najzložitejšie procesné a prístrojové typy. Špecialitou sú bezupchávkové čerpadlá s magnetickým pohonom. Aplikácia týchto čerpadiel je od čistej vody až po medicínske techniky alebo pre špeciálne použitie pre komplikované procesné úlohy.

IWAKI špecialitou sú čerpadlá pre polovodičový priemysel. IWAKI je tradičným dodávateľom týchto čerpadiel pre výrobu „Chipf“, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre tento účel. Čerpadlá sú poháňané pneumaticky, sú zhotovené z vysoko čistých umelých hmôt a majú najlepšie preferencie pri výrobe polovodičov.

Klasické čerpadlá – vodárne

 

2MXH-205-EMTDodávame kvalitné a cenovo veľmi prijateľné čerpadlá podľa Vašich potrieb až na miesto určenia. Ponúkame Vám kompletné dodávky čerpadiel vrátane elektrického ovládania a príslušenstva.

Čerpadlá sú stroje, ktoré svojou činnosťou  umožňujú kvapaline pohyb. Presnejšie, čerpadlá dodávajú pohybovú energiu kvapaline, ktorá nimi preteká. Čerpadlo by samo o sebe nefungovalo, je potrebný ďalší stroj, ktorý ho poháňa. Takým strojom je najčastejšie motor. Motor môže byt rôzneho princípu  a to napr. elektrický či spaľovací. V minulosti možno aj parný.

Čerpadlá sú tiež nazývané hydrogenerátory.

V dnešnej dobe je možné čerpadlá vidieť vo všetkých oblastiach priemyslu, v domácnostiach alebo doprave.

jy-1000 24l (1)speroni_spt_bigDomáce vodárne sú zariadenia dopravujúce vodu z miesta na miesto a slúžia hlavne na udržiavanie tlaku a prietoku vo vodovodnom systéme. Najčastejšie napríklad zo záhradnej studne do domového vodovodu. Zdrojom vody pre domácu vodáreň môže byť aj blízky vodný zdroj či záhradná nádrž. Domáce vodárne sú používajú aj pre zavlažovanie záhrad. Môžu sa riadiť klasicky tlakovým spínačom, ale dnes už aj frekvenčným meničom, ktorý ma viacero výhod ovládania, ochrany motora a šetrí elektrickú energiu.