Naše stránky môžete prezerať na všetkých dostupných zariadeniach, s prístupom na internet. Stránka sa prispôsobí veľkosti Vášho displeja.

responsive-web-design-for-business

Responsive design (Responsive Web Design) nie je v súčastnosti len módnou záležitosťou. Jedná sa o sprístupnenie obsahu web stránky, bez ohľadu na to, na akom zariadení (mobilný telefón, tablet, stolové pc, …) si zvolenú stránku otvárajú. S masívnym rozmachom mobilných zariadení, ako sú tablety alebo inteligentné telefóny, sa vynára otázka, ako užívateľom týchto zariadení zobraziť obsah stránky tak aby bol čo najviac čitateľný a minimalizoval nutnosť zväčšovať obrazovku ….. Už v roku 2010 prekonal predaj inteligentných telefónov a tabletov celosvetový predaj počítačov a notebookov a v súčastnosti sa tento pomer ešte viacej zvyšuje. Z toho teda vyplýva, že čím ďalej, tým viac ľudí navštevuje internetové stránky cez inteligentné telefóny alebo tablety a majitelia stránok by nemali zabúdať, že stránky ktoré nebudú … a obchodník alebo majiteľ stránok môže príť o veľa návštevníkov, alebo dokonca o veľké percento tržieb.

Čo je vlastne responsive design?

Jednoduchá definícia: Responsive design (Responsive Web Design) je vlastne prispôsobenie obsahu stránky veľkosti mobilnému zariadeniu. Štandardná internetová stránka je optimalizovaná pre bežné počítače alebo notebooky. Ak ale návštevník otvorí web alebo eshop v tablete alebo inteligentnom telefóne a stránky nie sú optimalizované pomocou responsive design, nie sú odrazu podmienky pre surfovanie vôbec ideálne. Komplet celá stránka, tak ako ju poznáme z PC, sa zmenší na formát rozlíšenia obrazovky zariadenia prostredníctvom ktoré surfujeme a funguje klasickým spôsobom. To však nie je práve najideálnejšie riešenie. Predstavte si, že stránka s rozlíšením 1024×768 určená napr. pre 17 palcové monitory sa odrazu zmenší na rozlíšenie 480 x 320 pri 3 placovom displei. To je viac ako 11 násobné zmenšenie stránky a všetky prvky (text, tlačítka, obrázky, odkazy) sú malé, nečitateľné a vo svojom pôvodnom návrhu koncipované predovšetkým pre stolové PC s použitím myši, nie na ľudských prstov. Návštevník je nútený si všetko zložito zväčšovať, posúvať a to navyše prstami, ktoré sú širšie ako kurzor, čím nemožno vždy správne označiť to, čo by si človek želal. Responsive design je tu na to, aby zohľadnil všetky ergonomické požiadavky mobilných zariadení. Kvôli obmedzenému priestoru je vhodné začleniť prvky, ktoré sú skutočne dôležité. Neprichádza k zmene samotnej stránky, tá ostáva ako doteraz, ale pridá sa pár riadkov do Vašej hotovej stránky na externé súbory , kde sa definuje čo a ako sa má pri akom rozlíšení nastaviť.

Prezerajte všade …